David Adervall (S)

Kontaktinformation

E-post:
david.adervall@regionjh.se

Uppdrag (7 st)

OrganisationUppdragPeriod
Hälso- och sjukvårdsnämnden Ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31
Krisledningsnämnd Ersättare 2019-01-01 - 2022-12-31
Region Jämtland Härjedalens pensionärsråd Ledamot 2019-01-01 - 2022-12-31
Regionfullmäktige Ledamot 2018-10-15 - 2022-10-14
Regionstyrelsen Ersättare 2019-01-01 - 2022-12-31
Valberedningen Ersättare 2018-10-15 - 2022-10-14
Vattenbrukscentrum Norr AB Ersättare för ombud 2019-01-01 - 2022-12-31